سوربات پتاسیم را کامل بشناسید! 🤔 چه کاربردهایی دارد؟

سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم نوعی نمک سفید است که به آن نمک پتاسیم نیز می گویند و خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در بعضی از توت ها یافت می شود اما نوع شیمیایی آن برای اولین بار در یکی از کوه های آمریکا کشف شد بنابراین سوربات پتاسیم به صورت صنعتی تولید می شود.

از این ماده در صنایع غذایی و به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده می شود همچنین از آن برای ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی نیز بهره می گیرند. 

نام:سوربات پتاسیم
نام انگلیسی :Potassium sorbate
فرمول شیمیایی :C6H7KO2
کاربرد ها :نگهدارنده مواد غذایی ، ماده ضد کپک

کاربرد های سوربات پتاسیم

این ماده در صنایع مختلف بشدت کاربرد دارد. از آنجهت که کاربرد این ماده در صنایع مختلف زیاد است آن را به صورت صنعتی و انبوه تولید می کنند.

صنایع مواد غذایی

کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی بدین صورت است که با طولانی تر کردن مدت استفاده از مواد غذایی، از بروز و ایجاد کپک و قارچ در آن ها جلوگیری می کند و به دلیل اینکه ویژگی های مواد غذایی نظر طعم، ظاهر و بوی آن ها را تغییر نمی دهد.

مناسب ترین گزینه به عنوان نگهدارنده مواد غذایی برای مدت زمان طولانی است. از این ماده در مواد غذایی مختلفی نظیر مواد پخته شده، کنسرو سبزیجات، کمپوت ها، انواع پنیرها، آبمیوه ها، بستنی، ماست و گوشت و میوه خشک شده استفاده می شود.

لوازم آرایشی

کاربرد دیگر سوربات پتاسیم، استفاده از آن در تولید لوازم آرایشی و ایجاد خاصیت ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد باکتری است.

از این ماده برای تهیه لنزهای آبی و سایه های چشمی، شامپوها، مرطوب کننده های پوست و مو و سایر لوازم آرایشی استفاده می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای ماده مضری به نام پارابن که در اکثر لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد باشد.  

سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم

سایر کاربرد های سوربات پتاسیم

از سوربات پتاسیم در رستوران ها و برای نگهداری بیشتر مواد غذایی استفاده می شود همچنین برای نگهداری بیشتر غذای حیواناتی نظیر سگ و گربه این ماده کاربرد دارد.

برای تهیه نان، کیک، کلوچه و شیرینی و ماندگاری بالای آن ها و همچنین برای جلوگیری از بیات شدن این مواد غذایی از این نوع نمک استفاده می شود .

به دلیل حلالیت بالایی که در آب از خود نشان می دهد می توان آن را به هر نوع ماده غذایی اضافه کرد. نگهداری محصولاتی مانند مربا، زیتون شور، انواع ترشی، نوشابه های غیر الکلی، کپسول ژلاتینی و شیرهای تخمیر شده از دیگر فواید استفاده از سوربات پتاسیم است.

  • استفاده در رستوران ها
  • استفاده در غذای حیوانات
  • استفاده در نان، شیرینی و …
  • اسنفاده در انواع ترشی و مربا
  • استفاده در انواع نوشیدنی ها غیر الکلی

شاید برای اکثر افراد این سوال پیش آمده باشد که چگونه برخی از مواد غذایی نظیر کنسروها دارای تاریخ انقضای طولانی هستند و می توان آن ها را به مدت طولانی در دمای اتاق نگهداری کرد؟

نگهداری مواد غذایی

برای پاسخ به این سوال می توان به این نکته اشاره کرد که در حالت عادی نگهداری کنسرو ماهی و یا سبزیجات به مدت طولانی غیر ممکن است اما با اضافه کردن مقداری سوربات پتاسیم به آن ها این کار امکان پذیر می شود.

علاوه بر سوربات پتاسیم انواع مختلفی از روش های طبیعی و سنتی نگهداری مواد غذایی نیز وجود دارد که بسیار موثر هستند.

به عنوان مثال روش هایی نظیر جوشاندن، انجماد، پاستوریزه کردن، کم آب کردن، ترشی انداختن، دودی کردن، نمک سود کردن و بسته بندی خلا و کم فشار از دیگر روش های طبیعی نگهداری مواد غذایی است که هر کدام به نوبه خود می توانند کارآمد باشند.

سایر نگهدارنده های شیمیایی مواد غذایی شامل بنزوآت ها، نیتریت ها و سولفیت ها هستند.

خرید سوربات پتاسیم

ایمنی و استفاده از سوربات پتاسیم

این ماده نیز همانند ماده های دیگر دارای شرایط خاص خود برای استفاده و نگهداریست. در این بخش به مقداری از این موارد پرداخته ایم.

مقدار مجاز استفاده

سوربات پتاسیم در صورتی که به مقدار مجاز و با غلظت هایی بین 0.1 تا 0.025 در صنایع غذایی استفاده شود باعث ایجاد مسمومیت نمی شود و برای تاثیر بیشتر آن بهتر است در PH کمتر از 6 مورد استفاده قرار گیرد.

این ماده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا و سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا به عنوان ماده ای بی خطر معرفی شده و در تهیه مواد غذایی با مقادیر مجاز مورد استفاده قرار می گیرد.

مقدار مجاز :بین 0.1 تا 0.025
PH مجاز :کمتر از 6

مضرات سوربات پتاسیم

خوردن مقادیری از این ماده در مواد غذایی به این دلیل که به صورت آب و دی اکسید کربن از بدن عبور کرده و در آن رسوب نمی کند بی ضرر است.

توجه به اینکه بسیار ضروری است که مصرف سوربات پتاسیم با غلظت های زیاد و در صورت ترکیب شدن با نیترات باعث ایجاد مسمومیت می شود. همچنین تماس مستقیم بدن با غلظت های بالای 0.5 درصد باعث سوزش پوست و چشم و دستگاه تنفسی می شود.

سوربات پتاسیم
تصویری از سوربات پتاسیم نگهدارنده مواد غذایی

خرید سوربات پتاسیم

برای خرید این ماده شیمیایی و استفاده از آن در صنایع غذایی و آرایشی می توان به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کرده و با پرکدن فرم موجود یا با استفاده از راه های ارتباطی موجود این ماده را خربداری نمایید.

فروش سوربات پتاسیم

اگر شما هم یک تامین کننیده این ماده هستید یا به این ماده دسترسی دارید، با توجه به کاربرد فراوان این ماده در صنعت آماده ایم که آن را با بهترین قیمت ممکن! از شما خریداری کنیم تا به دست تولید کنندگان رسیده و به مواد غذایی و آرایشی تبدیل شود و به دست همگان برسد.

وبکی پدیا