سوربات پتاسیم نگهدارنده مواد غذایی!

خرید سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم یک ماده نام آشنا در صنایع غذایی و تولید محصولات آرایشی – بهداشتی است. این ماده در حقیقت، یک نمک پتاسیم از اسید سوربیک است که به فرم معدنی یافت می شود و به صورت پودر جامد سفید رنگ در بسته بندی های استاندارد 25 کیلوگرمی موجود است.

به سوربات پتاسیم در اصطلاح، نمک پتاسیم سوربات هم گفته می شود و فرمول شیمیایی آن به صورت C6H7KO2 می باشد.

اگر در بازار خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی و مواد اولیه تولید انواع مواد غذایی با نامی به صورت “نگهدارنده مواد غذایی” برخورد کردید، منظور، همان ترکیب معدنی سوربات پتاسیم است.

این ماده دارای خاصیت ضد کپک و ضد مخمر است و می تواند بافت خوراکی ها را حفظ کند.این ماده یک نمک محلول در آب است و قیمت مناسبی دارد به همین دلیل، بهترین ترکیب نگهدارنده برای مواد غذایی فرآوری شده محسوب می شود.

از آنجایی که بیشترین مواد غذایی در بسته روزانه خانواده ها به ترکیبات و خوراکی های صنعتی و بسته بندی شده اختصاص دارد، لازم می دانیم اندکی درباره کاربردهای این ماده در صنایع غذایی صحبت کنیم.

نقش سوربات پتاسیم در صنعت غذا

خرید سوربات پتاسیم

ردپای نمک سوربات پتاسیم را می ‌توانید در غذاهای بسته بندی شده، انواع میوه و سبزی کنسرو شده، کنسرو ماهی، انواع دسرهای بسته بندی و گوشت خشک، جستجو کنید.

تمام مواد غذایی که در کارخانه تولید می ‌شوند و باید در دمای معمولی انبار و ذخیره گردند، به مواد نگهدارنده مواد غذایی نیاز دارند تا از کپک زدن و خراب شدن آنها جلوگیری کند.

پتاسیم سوربات این چنین مزایایی را دارد. برای انواع ماست و محصولات لبنی که در کارخانه تولید می شود و همچنین به عنوان ماده افزودنی نگهدارنده به خوراکی بستنی، از این ماده بهره گرفته می شود.

این ماده موجب افزایش طول عمر مواد غذایی شده و این امکان را فراهم می‌آورد تا محصولات غذایی از کارخانه تا محل انبار شدن، سالم بمانند.

چه بسا بسیاری از محصولات برای صادرات به کشورهای مختلف ارسال می شوند و باید در چندین ماه به دست بازار هدف برسند که در این صورت افزودنی های نگهدارنده بسیار بیشتر اهمیت پیدا می کند.

سوربات پتاسیم به عنوان یک ماده نگهدارنده مواد غذایی در بسیاری از نوشابه ها آبمیوه‌های صنعتی و نوشیدنی ‌های با طعم میوه نیز استفاده می شود. این ماده می‌تواند عطر و طعم بهتری را به این خوراکی ها ببخشد.

یکی دیگر از کاربردهای سوربات پتاسیم در صنایع غذایی استفاده برای تهیه انواع مربا، ترشی، سس ها و لبنیات بسته بندی شده است.

این مواد به شدت در معرض فعالیت تخمیری قرار دارند؛ این ماده از این فرآیند جلوگیری می‌کند و موجب می ‌شود مواد غذایی سالم باقی بمانند.

جایگاه سوربات پتاسیم در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی

یکی دیگر از کاربردهای سوربات پتاسیم علاوه بر صنایع غذایی استفاده از آن در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است.

بسیاری از این محصولات باید در دمای اتاق نگهداری شوند، بنابراین می توانند دچار کپک زدگی و فرسودگی شدید گردند.

پتاسیم سوربات از این حالت جلوگیری می کند. این نمک را می‌توانید در افزودنی ترکیبات آرایشی نظیر سایه ابرو، سایه چشم، انواع شامپوها، کرم ها و مرطوب کننده ها و اسپری های نگهداری از مو و حالت دهنده جستجو کنید.

 همان نقشی که این ماده در صنایع غذایی ایفا می کند، در صنایع محصولات آرایشی و بهداشتی نیز وجود دارد.

سخن پایانی

از آنجایی که این ماده یکی از مهم ترین مواد اولیه برای صنایع غذایی و صنایع آرایشی و بهداشتی است، خرید و فروش آن با استقبال گسترده‌ای روبرو می باشد.

این ماده برای افزایش طول عمر مواد غذایی استفاده می‌شود و همچنین دوام طولانی مدت به بافت آنها می‌دهند.

دور از انتظار نیست که مهمترین مصرف کنندگان این ترکیب، کارخانجات مواد غذایی و شرکت های داروسازی و محصولات آرایشی بهداشتی باشند. برای خرید و سفارش این ترتیب با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *