آیا حساسیت به سولفیت باعث درد مفاصل می شود ؟

تصویر سولفیت

نگهدارنده های گوگرد بنیان و یا سولفیت ها  افزودنی های متداول مواد غذایی می باشند.  اگرچه برخی غذاهای حاوی سولفیت ها ، از جمله شراب ها  از جمله معمول ترین منابع سولفیت ها می باشند.

سازمان غذا و داروی امریکا   عنوان می کند که یک درصد از  مردم در جهان دارای حساسیت به سولفیت ها می باشند.

سولفیت های موجود در شراب  درصورتی باعث درد مفاصل می شود که شخص فاقد تولرانس  در برابر  سولفیت باشد .

اگر بعد از نوشیدن مشوبات الکلی احساس درد مفاصل دارید با پزشک خود مشورت کنید ؟

sulfite | سولفیت

 شناسایی  و کاربرد های سولفیت

سولفیت ها و یا عوامل سولفیت دار  نمک های  غیر آلی  می باشند که طبق یافته  های   موسسه ی علوم  کشاورزی و غذای دانشگاه فلوریدا ،  برای جلوگیری  از قهوه ای شدن مواد  غذایی و کنترل رشد میکرو ارگانیزم هامورد استفاده قرار می گیرند.

نمونه هایی از سولفیت ها  شامل دی اکسید سولفور،  بی سولفیت های سدیم و پتاسیم و  متا بی سولفیت ها  می باشند.

تولید کنندگان  مواد غذایی از سولفیت ها  در سبزیجات و میوه جات  برای  پیشگیری از قهوه ای  شدن آن  استفاده کرده و در غذاهای دریایی  نیز برای جلوگیری  از بروز لکه های سیاه  استفاده شده و در خمیر ها نیز به عنوان حالت دهنده استفاده می شود.

از سولفیت ها اغلب در شراب و برای تحریک رشد  باکتری ها استفاده می شود. شرکت های دارویی  همچنین برای  حفظ ثبات و  توان برخی داروها  از سولفیت ها استفاده می کنند.  

 حساسیت به سولفیت

سازمان غذا و داروی آمریکا  سولفیت ها را « به طور کلی سالم و ایمن » در نظر گرفته اند اما اغلب دارای سطح عدم تولرانس متوسط تا شدید را نسبت به سولفیت ها از خود نشان می دهند.

موسسه  ی تحقیقاتی علوم کشاورزی و غذای  دانشگاه فلوریدا   عنوان کرده اند که حساسیت سولفیت می تواند   در هر  برهه از دوره ی حیات انسان روی دهد.

عدم تولرانس به سولفیت ها  اغلب باعث  برخی علائم و اختلالات پوستی،  قلبی عروقی ، ریوی و گوارشی می شود. با توجه به گزارشات ارائه شده  از عوارض جانبی آنها ، FDA مقرراتی را در رابطه با مصرف سولفیت ها وضع کرده  است .

لیبل  های غذایی باید وجود  سولفیت ها را هشدار داده و اگر محصولی حاوی سولفیت است باید  سطح قابل تشخیص آن بر روی محصول درج شود و به صورت 10 جزء به ازای هر میلی  و یا بیشتر درج شود.

تصویر سولفیت

 علائم :

علائم حساسیت به سولفیت  معمولا 15 تا 30 دقیقه  بعد از مصرف سولفیت  موجود در شراب بروز می کند. اغلب واکنش های روی داده به سولفیت ها خفیف می باشد .

سردرد  بعد از نوشیدن مشروبات حاوی سولفیت از جمله  معمول ترین علائم  می باشد . از سایر نشانه ها  می توان به خارش ، تحریک پوستی  ،کهیر ، تهوع ، درد های معدی ، اسهال ، سرفه  و دشواری در تنفس اشاره کرد.

برخی افراد دارای حساسیت به سولفیت  درد مفصل را نیز تجربه می کنند.  اما برای تشخیص ارتباط قطعی بین درد مفصل  با سولفیت ،  طبق عقیده ی تغذیه شناس Nicolette Pace  ، تحقیقات بیشتری  لازم است .

 توصیه ها

اگر فکر می کنید که حساسیت سولفیت باعث  درد مفصل می شود ، شما باید دقت کافی را در انتخاب مشروب داشته باشید .

اگرچه اغلب شراب ها دارای سولفیت می باشند،  اما برخی شراب ها از جمله مشروبات  عالی عاری از سولفیت می باشند.

برخی نوشیدنی  ها نیز می توانند حاوی سولفیت باشند. اگر فکر می کنید که فاقد تولرانس سولفیت می باشید،  در زمان خرید برچسب های موجود بر روی  نوشیدنی های گازدار و یا مشروبات  را چک کنید .

از جمله مواد غذایی حاوی سولفیت  می توان به کراکر ها، کوکی ها  ، غذاهای کنسروی  و میوه های خشک ، سبزیجات کنسروی، غذاهای دریایی، شربت ها، سس سالاد، چیبس های سیب زمینی، نان های خشک وبرخی ادویه ها اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *