آیا سوربات پتاسیم اثرات منفی بر سلامتی دارد؟🤔

سوربات پتاسیم در مواد غذایی

در مواد غذایی من سوربات پتاسیم وجود دارد! آیا بی خطر است؟

اثرات منفی سوربات پتاسیم چیست؟ به احتمال زیاد شما می توانید سوربات پتاسیم را با نگاه به لیست مواد تشکیل دهنده ی برخی از غذا های بسته بندی شدهی مورد علاقه ی خود که در جایی گنجانده شده است، ببینید.

این افزودنی در غذا های متنوعی از ترشی گرفته تا گوشت خشک و بستنی پیدا می شود. اما آیا بی خطر است؟

سوربات پتاسیم چیست؟

به گفته ی وزارت كشاورزی آمریكا، سوبات پتاسیم (Potassium Sorbate) یك ماده نگهدارنده شیمیایی است که توسط انسان ساخته شده است و تقریباً 200 سال است كه برای محافظت از مواد غذایی ، نوشیدنی ها و محصولات مراقبت شخصی از آلوده شدن قارچ ها (مانند کپک)، باكتری ها و سایر میکروارگانیسم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عجیب است زیرا بیشتر سوربات پتاسیم در آزمایشگاه ها ساخته می شود و به شکل بلورهای سفید یا پودر، در هر مقاله  در میکروبیولوژی کاربردی و محیطی، تولید می شود.

هم چنین این ماده هیچ گونه بو و طعمی ندارد و این مسئله موجب جذابیت آن به عنوان یک افزودنی غذایی می شود.

حال به اثرات منفی سوربات پتاسیم بر روی بدن می پردازیم!

آیا سوربات پتاسیم بی خطر است؟

با توجه به این سابقه ی طولانی، احتمالا تعجب آور نیست که سوربات پتاسیم از نظر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ، اگر بر اساس روش های صحیح و خوب تولید شود، GRAS یا به طور کلی بی خطر می باشد.

هم چنین مرکز علم (یک گروه نظارتی عمومی که اطلاعات و توصیه هایی در مورد تغذیه، بهداشت و ایمنی مواد غذایی را صادر می کند) در جهت منافع عمومی سوربات پتاسیم را بی خطر طبقه بندی می کند.

کارگروه محیط زیست (EWG) با توجه به پتانسیل این ماده در به وجود آوردن سرطان، هم چنین آثار منفی و سمی در تولید مثل و افزایش جمعیت، نمره ی کم خطری را به آن می دهد علاوه بر این، به آن امتیاز متوسط رو به بالا از نظر حساسیت و تحریک کنندگی پوستی می دهد.

ایزابل، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی می گوید این ماده یک نگهدارنده مواد غذایی است که همچون سایر مواد افزودنی غذایی به ما کمک می کند تا از تهیه ی مواد غذایی بی خطر، مغذی، مناسب و مقرون به صرفه لذت ببریم.

سوربات پتاسیم در مواد غذایی
سوربات پتاسیم در کثر مواد غذایی

عوارض جانبی سوربات پتاسیم

طی ده سال اخیر چندین مورد از عوارض جانبی سوربات پتاسیم گزارش شده است؛ اگر چه بیشتر آن ها مربوط به مراقبت های شخصی در هنگام تولید این ماده بوده است نه در مورد غذا.به عنوان مثال، در سال 1988 یک مطالعه در مجله ی دانشکده سم شناسی آمریکا انجام شد که طبق آن دو مورد احتمالی(البته مشخص نیست) از سوزش پوستی(به نام اریتما) افرادی که از اسکراب صورت سوربات پتاسیم استفاده کرده بودند، گزارش شد.

در همین حال یک مطالعه در سپتامبر 2005 انجام شد که در مجله ی Contact Dermatitis نیز منتشر شد و در آن یک مورد سوزش پوستی(درماتیت تماسی) فردی که در کارخانه ی تولید شیر کار می کرده را توصیف کرده است. ظاهرا این کارمند تماس طولانی مدتی با سوربات پتاسیم داشته است.

نگهدارنده مواد غذایی و بیماری های ناشی از سوربات پتاسیم

در خصوص سوربات پتاسیم بر اساس گزارش های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC)  ، در مورد نگهدارنده مواد غذایی و بیماری های ناشی از آن، از هر 48 میلیون انسانی که در اثر بیماری های ناشی از غذا بیمار می شوند، 128000 نفر آن ها در بیمارستان بستری شده و 3000 نفر آن ها فوت می کنند؛ این تعداد ممکن است بدون مواد نگهدارنده بیشتر باشد.

هم چنین مطالعاتی در مورد فواید خاص این ماده صورت گرفته است.به عنوان مثال یک مطالعه در نوامبر 2016 در ژورنال بین المللی میکروبیولوژی نشان داد که سوربات پتاسیم به خنثی کردن باکتری هایی به نام  سالمونلا که در گوشت تند گاو وجود دارد، کمک کرده است.

از نظر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها سالمونلا به تنهایی باعث ایجاد 1،2 میلیون بیماری در هر یک سال می شود.

سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم

غذا هایی که حاوی سوربات پتاسیم هستند

خب تا الان به اثرات منفی سوربات پتاسیم پرداختیم حالا به غذاهای حاوی سوربات پتاسیم می پردازیم.

سوربات پتاسیم در طیف گسترده ای از محصولات بسته بندی شده و تصفیه شده یافت می شود؛ از جمله:

گوشتهای فرآوری شده و دفع شده یا دودی شده

  • محصولات لبنی مانند پنیر، شکر، ماست و خامه ترش
  • مواد و کالاهای پخته شده؛ از جمله نان، کیک، کیک و مواد پر کردنی، مخلوط پخت ، خمیر،بستنی ،آبنبات ها و تافی ها، چاشنی های غذا که حاوی مقداری سوربات پتاسیم هستند.
  • نوشیدنی هایی از جمله؛ شراب سیب، نوشابه و آب میوه
  • چاشنی هایی از جمله مارگارین، مایونز، سس و روغن
  • ماهی دودی و شور
  • غلات و غذاهای میان وعده

به گفته ی دپارتمان علوم و فناوری مواد غذایی ویرجینیا، سوربات پتاسیم به منظور جلوگیری از ادامه ی تخمیر در فرآیند تولید شراب نیز استفاده می شود.

هم چنین بنا بر گفته ی CosmeticsInfo.org، سایتی که توسط شورای مراقبت های شخصی استفاده می شود، بسیاری از مکمل ها و دارو های رژیمی حاوی این ماده هستند؛  مانند برخی از محصولات مراقبت های شخصی، به ویژه آرایش صورت و چشم و همچنین مراقبت از پوست و مو.

Maples می گوید، در مواد غذایی و محصولات آرایشی، به ویژه ،سوربات پتاسیم به عنوان یک ماده تشکیل دهنده برچسب خورده است.

سوربات پتاسیم
تأثیر سوربات پتاسیم بر از بین بردن باکتری های گوشت گاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *