مضرات سوربات پتاسیم را بهتر بشناسید؟

پتاسیم سوربات

قبل از پرداختن به مضرات سوربات پتاسیم اول با آن آشنا شوید!

پتاسیم سوربات (E202) یک ماده‏ی نگهدارنده است که در زمینه‏های گسترده‏ای از مواد غذایی شامل ماست، پنیر، شراب، سس‏های غلیظ، ترشیجات، گوشت‏های خشک شده، نوشیدنی‏های بدون الکل، و حتی بستنی استفاده می‏شود.

مواد نگهدارنده باعث چه چیزی می‏شوند؟

غذای فرآوری شده مضر نیست. وجود این غذاها به ما کمک می‏کند که زمان کمتری را در مزرعه یا در آشپزخانه بگذرانیم و زمان بیشتری را صرف انجام کارهای مهم‏تری از قبیل بازی کردن با بچه‏ هایمان یا اضافه ‏کاری کردن بکنیم.

یکی از اصول غذای فرآوری شده افزایش مدت زمان نیمه‏ی عمر غذاست. اغلب، با استفاده از افزودنی ‏های غذایی مانند مواد نگهدارنده این کار انجام می‏شود.

بیش از هزاران سال است که مواد نگهدارنده اطراف ما بوده‏ اند! شاید بهترین ماده ‏ی نگهدارنده ‏ی شناخته شده نمک باشد. علم جدید مواد غذایی باعث به وجود آمدن مواد نگهدارنده‏ ی شیمیایی زیادی شده است. متاسفانه، برخی از آنها ممکن است تاثیرات جانبی ناخواسته ‏ای بر روی سلامتی داشته باشند.

پتاسیم سوربات از رشد کپک جلوگیری می‏کند!

این مسئله مهم است زیرا در غیر این صورت شما بایستی یک محصول غذایی بسته ‏بندی شده را باز کنید و … این مسئله خوشایند نیست. بنابراین، ما بایستی خوشحال باشیم که شرکت‏های غذایی از این ماده‏ی نگهدارنده استفاده می‏کنند، درسته؟

اگرچه این ماده در برخی از توت‏ها به صورت طبیعی یافت می‏شود، ولی پتاسیم سورباتی که در صنایع غذایی استفاده می‏شود به صورت مصنوعی تولید می‏شود. این ماده هیچ آسیبی نمی‏رساند، و ضمنا نسبت به منبع طبیعی آن در توت وحشی در هیمالایا ارزان‏تر نیز هست.

خرید سوربات پتاسیم

پتاسیم سوربات-موضوعات ایمنی

پتاسیم سوربات محرک پوست و چشم است. ولی مقادیری که در غذاها استفاده می‏شود، خیلی کم است؛ بنابراین، این مسئله به جزء موارد خاص و نادر، موضوع مهمی نیست.

دو تا تحقیق نشان داده است که پتاسیم سوربات این توانایی را دارد که DNA را آلوده کند. در یک تحقیق، به وضوح دیده شده است که پتاسیم سوربات از نظر ژنتیکی برای لنفوسیت‏های خون محیطی (سلول‏های گلبول سفید) سمی است.

در یک تحقیق دیگر، پتاسیم سوربات با اسید آسکوربیک (ویتامین سی، که در خیلی از غذاها وجود دارد) مخلوط می‏شود و فعالیت‏هایی در زمینه‏ی جهش‏زایی و آسیب به DNA دارد. در تحقیقات، این خطر خیلی کم گزارش شده است، ولی از لحاظ آماری مهم است.

اما باز تکرار می کنیم مقادیری که در مواد غذایی استفاده می شود بسیار کم است.

مضرات سوربات پتاسیم فقط برای شرکت هایی است که بیش از حد استفاده می کنند.

خرید سوربات پتاسیم

اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید و به سوربات پتاسیم نیاز دارید می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه زیر برای خرید سوربات پتاسیم باما در ارتباط باشید.

سوربات پتاسیم در ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *